Obiekt z historią w tle

Niewątpliwym naszym atutem jest lokalizacja. EUROPA GÓRNICZA STRZECHA*** położona jest w Szklarskiej Porębie, dziesięć minut spacerem do centrum miasta, a jednocześnie w spokojnym, malowniczym zakątku nad potokiem Kamieńczyka.

Położenie na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego i równocześnie na obszarze objętym ochroną przyrody w ramach programu Natura 2000 umożliwia bliski kontakt z przyrodą. Jest gwarancją ciszy, spokoju i głębokiego relaksu w otoczeniu gór, lasów i potoku. Taka lokalizacja tworzy idealną bazę wypadową na liczne szlaki piesze i rowerowe, a w sezonie zimowym staje się celem amatorów białego szaleństwa.

Budynek powstał w 1894 roku. Dom „Wietersheim” należący do rodu Wietersheim pod koniec XIX w należał do Marie von Kramsta i był jednym z miejsc spotkań dawnej kolonii artystów w Szklarskiej Porębie. Z Marie von Kramsta byli zaprzyjaźnieni Carl Hauptmann i Gerhart Hauptmann, który sportretował ją w powieści Der Narr in Christo Emanuel Quint. W 1937 r. dom należał do Elizabeth von Czettritz.

W 1972 roku Zakłady Górnicze “LUBIN” przeprowadzają rozbudowę i od tej pory secesyjna willa funkcjonuje jako Hotel EUROPA Górnicza Strzecha.
W 2008 roku historyczny ośrodek przejęli aktualni właściciele, w latach 2013 – 2015 zostały przeprowadzone prace związane z rozbudową i remontem, dzięki którym Willa odzyskała dawny blask.

Wystrój

Za sprawą swojej lokalizacji, wystroju i atmosfery Górnicza Strzecha spełnia najwyższe oczekiwania Gości.

Subtelna aranżacja wnętrz oraz wyjątkowy klimat hotelu łączy intymność i elegancką funkcjonalność. W naszych progach odpocząć można w komfortowych warunkach i niepowtarzalnej atmosferze.

Wystrój

Widoki

Malownicze szczyty, liczne potoki to niewątpliwy urok Karkonoszy, który pozostaje w pamięci turystów.

Atrakcyjne trasy turystyczne w Karkonoskim Parku Narodowym pozwalają przez cały rok obcować z bogatym światem górskiej przyrody. Prowadzą w wyjątkowe miejsca zachwycające kształtami skał, niezwykłymi wodospadami, cudownymi krajobrazami.

Widoki

Rozrywka

Podczas pobytu w naszym hotelu, żaden Gość nie będzie narzekał na brak zajęć.

Naszym Gościom oferujemy możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób, który najbardziej odpowiada ich potrzebom. Dla amatorów dobrej zabawy kręgielnia dwutorowa lub bilard, a dla pragnących odrobinę relaksu strefa saun.

Rozrywka